NOX BLOGMutfak Dizaynı | Nox Professional | Endüstriyel Mutfak

Mayıs 31, 2021by admin

 

Mutfak dizaynı sadece sizin kullanımınıza özel olarak düzenlenen ve işlerinizi kolaylaştırmaya yönelik küçük detaylar barındıran bir tasarım yöntemidir.

Mutfaklar evde ki en işlevsel olması gereken alanlardan birisidir. Birçok evde salon ve odalar büyük ve rahat olabilirken, mutfaklar için bunu söylemek biraz daha zordur. Çünkü genel olarak mutfaklar istediğimiz genişlikte veya şekilde olmayabilmektedir. Böyle bir durumda ise tabi ki mutfak dizaynı büyük önem kazanmaktadır.

Mutfağınızı bir iç mimar yardımı ile yeniden tasarlayabilirsiniz. Sizin için olabilecek seçenekleri belirleyerek sizin seçiminize sunabilir ve kolaylıkla mutfağınızın tasarımını yapabilirisiniz.

Ya da mutfağınızı kendiniz dizayn etmek isteyebilirsiniz, bunun için ise çok kolay bir çözüm bulunmaktadır. 3D mutfak dizaynı programı tasarımı tamamen size ait bir mutfağınız olabilir.

Mutfak Fikirleri

Mutfak dizaynı modelleri için 3D programları ile mutfak fikirlerinizi planlamak ve görselleştirmek artık çok kolay. Bunun için; kat planınızı oluşturun, döşeyin ve süsleyin, ardından hepsini çevrimiçi olarak 3D olarak görselleştirin, işte hepsi bu kadar. Bunu nasıl mı yapacaksınız:

  • Mutfak fikirler programını indirin
  • Mutfağınızı hiç kıpırdamadan planlayın
  • Farklı tasarım fikirlerini test edin ve deneyin
  • Temel işlevler ücretsizdir, daha güçlü özellikler için yükseltme yapmalısınız.

Evet, her şey bu kadar basit. 3D programlar ile birçok mutfak dizaynı örnekleri ve tasarım fikirlerine ulaşabilirsiniz. Daha gelişmiş ve farklı fikir ve çözümler için program yükseltmesi yaparak ücretli programlara geçebilirsiniz.

Mutfak Dizaynı Programı

Emin olabilirsiniz ki mutfak dizaynı programı kullanmak tasarım yeteneğiniz artıracaktır. Sadece onunla oynayarak aklınıza gelmeyecek fikirleri bulmanıza yardımcı olacaktır.

Mutfağınızı düzenlemenize, ona yeni bir görünüm kazandırmanıza ve hatta eksiksiz bir mutfak tadilatı planlamanıza yardımcı olacak bazı mutfak fikirleri mi arıyorsunuz? Aşağıda favori mutfak fikirlerden bazılarını bulacaksınız. Size mutfak cilalarıyla nasıl çalışacağınızı, yaygın yerleşim sorunlarını nasıl çözeceğinizi ve mutfak tasarımlarınızı nasıl güncelleyeceğinizi göstereceğiz. Mutfak dizaynı nasıl yapılır gelin birlikte inceleyelim.

Duvar Rengiyle Güncelle

Düz beyaz bir mutfağa duvar rengiyle anında bir güncelleme yapabilirsiniz. Duvarlarda yoğun bir ahududu kırmızısı tonuyla mutfağa yepyeni bir görünüm kazandırılabilir. Duvar rengi, dolaplara sadece bir arka plan oluşturarak canlılık katacaktır.

Duvarlarda koyu renk kullandığınızda, zemini ve tavanı daha açık renk tutmayı unutmayın. Bu görsel bir denge oluşturur ve odanızın küçülmesini engeller. Mutfak dizaynı fiyatları yapacağınız tasarıma göre farklılıklar gösterecektir.

Mutfağınızı Açın

Yaşam alanınızdan ayrılmış küçük bir mutfağınız varsa, mutfak dizaynı ile onu açmayı düşünün. Bu, mutfağınızı genişletmenin ve evinizi modernize etmenin harika bir yoludur. Yaşam alanınız ile mutfağınız arasında duvarda geniş bir açıklık oluşturun.

Açıklığınızın ne kadar büyük olabileceğini belirlemek için bir inşaatçıya danışabilirsiniz. Açıklığı oluşturduktan sonra, bir yarımada oluşturmak için oda tarafındaki tezgahı uzatın. Ardından, takılmak için keyifli, davetkar ve eğlenceli bir yer haline getirmek için biraz oturma alanı ekleyebilirsiniz.

Ada Tablosu Ekleyin

Açık yaşam alanlarının faydaları vardır, bunlardan harika bir ışık ve ferahlık hissidir. Bununla birlikte, açık bir yaşam alanının bile iyi çalışması için küçük bir organizasyona ihtiyacı vardır ve bunu mutfak dizaynı ile yapabilirsiniz.

Mutfağınızı kapatmadan mutfağınız ve yaşam alanlarınız arasına tanım oluşturmak için bir mutfak adası ekleyebilirsiniz. Bu mutfak tasarımında, dolaplar yerine bir ada oluşturmak için bir masa kullanılmaktadır. Bir masa adası, yerleşik bir adaya kıyasla kolay ve düşük maliyetli bir ek olabilir. Daha hafif bir görünüme sahiptir, hala işlevseldir ve dekoratif bir çekiciliği vardır.

Vurgu Duvarı Ekle

Vurgulu duvar, mutfak dizaynı için mutfağı güncellemenin harika ve kolay bir yoludur. Odanızın odak noktası olacak bir duvar seçin. Vurgulu duvarınızı oluşturmak için bir boya rengi, fayans veya hatta bir taş kaplama ekleyebilirsiniz. Bu örnek mutfakta, alanı boğmadan parlak bir renk sıçraması eklemek için kırmızı cam karolar kullanarak vurgulu bir duvar oluşturulabilir. Görünümü tamamlamak için aynı renkte bazı eğlenceli mutfak aksesuarları eklenebilir.

Backsplash’i Güncelleyin

Bazen en iyi mutfak güncellemeleri daha az belirgin olanlardır. Örneğin, bir backsplash’i güncellemek veya eklemek bunlardan birisidir. Bu mutfak tasarımı, beyaz mermer backsplash ile anında bir yükseltme alacaktır. Mermer güzel olduğu kadar pratiktir, bu da onu bir backsplash için harika bir seçim yapar. Mermer döşeme, duvar karoları ve hatta mermer yer karoları ile mermer bir backsplash oluşturabilirsiniz.

Kendi zevkinize göre yaptığınız mutfak dizaynı instagram uygulamasından paylaşabilir ve  farklı yorumlardan faydalanabilirsiniz.

Açık Rafları Deneyin

Küçük bir mutfağınız varsa, mutfak dizaynı için üst dolapları çıkarmayı düşünebilirsiniz. Bunun yerine açık duvar rafları konulabilir. Bu şekilde modern bir görünüm yaratacak ve odayı görsel olarak açacaksınız. Açık raflarınızı düzenli tutmak ve şık görünmek için, eşleşen tabak, kase ve cam eşya setlerini bir araya getirmelisiniz.

Yemek Alanını Tanımlayın

Yemekli mutfaklar harikadır, ancak yemek alanı doğru tanımlanmadığı veya görev için ayarlanmadığı için genellikle dağınık hissedilebilirler. Bu basit tasarım püf noktaları ile mutfağınıza yemek alanı tanımını vermelisiniz.

Bunun için mutfak dizaynı ile yemek alanına sarkıt lamba ekleyebilirsiniz. Yemek masasının üzerine konulan bir aydınlatma armatürü bu işi tam olarak sağlayacaktır. Yemek saatlerinde ihtiyaç duyulan yerde ışık olacak ve masada bir sıcaklık ve samimiyet duygusu yaratacaksınız. Sarkıt ışığını kısma anahtarına koyun, böylece ışık seviyelerini ihtiyaçlarınıza ve günün farklı zamanlarına göre ayarlayabilirsiniz.

Saklama Alanı Ekleyin

Mutfak dizaynı için biraz saklama alanı ekleyebilirsiniz. Peçete, servis altlığı ve gümüş çatal bıçak takımı gibi eşyaları elinizin altında tutmak için yemek alanınızın yakınında bir saklama alanı bulundurun. Bunun için örnek mutfak tasarımında, depolama ve servis yüzeyi sağlamak için bir büfe eklenmiştir. Bu, masanızı kurmayı ve yemek servis etmeyi kolaylaştıracak ve yemek sırasında sürekli otur kalk ihtiyacını en aza indirecektir.

Kilim Ekleyin

Yemek alanınıza bir kilim eklemeniz, bu alanı görsel olarak tanımlayacak ve aynı zamanda sesi emecektir. Mutfaklar, sesi yankılatan ve yükselten sert yüzeylerle doludur. Bir alanda kilim sesi yumuşatır ve mutfağınızı ve yemek alanınızı zaman geçirmek için rahat ve davetkar bir yer haline getirebilir.

 

Nox Professional Industrial Kitchen © 2021