NOX BLOGİstanbul Endüstriyel Mutfak | Nox Professional | Endüstriyel Mutfak

Ağustos 5, 2021by admin

İstanbul endüstriyel mutfak alanında size kaliteli hizmet sunabilecek birçok firma bulunmaktadır. Her türlü kullanım için uygun olan ve paslanmaz çelikten üretilen mutfak ihtiyaçlarının proje aşamasından kullanılacağı son hale getirilmesine kadar hazırlanmasına olanak sağlayan işletmeye endüstriyel mutfak sektörü denmektedir. Endüstriyel mutfak malzemeleri her türlü sektöre hizmet verebilir ve firmaların mutfak ihtiyaçlarını karşılayabilir. Uzun ömürlü malzemeler için endüstriyel mutfak ekipmanlarını tercih edebilir ve mutfak ihtiyaçlarınızı bu ekipmanlardan karşılayabilirsiniz. İstanbul endüstriyel mutfak hizmet sektörü oldukça geniş bir alana yayılmış durumdadır.

Endüstriyel Mutfak Hangi Sektörlere Hizmet Vermektedir?

Endüstriyel mutfak firmaları özellikle büyük şehirlerde çok daha fazla alana hizmet vermektedirler. İstanbul endüstriyel mutfak malzemelerinin çokça sektöre yayılması buna örnek olarak gösterilebilir. Peki bu sektörler hangileridir? Öncelikle kullanılan malzemelerin işlevselliğinden dolayı Fırın mutfağı, Otel mutfağı, Lokanta mutfağı, Pastane mutfağı, Cafe mutfağı, Catering mutfağı, Gemi mutfağı, Yurt mutfağı, Bar mutfağı, Askeri tesis mutfağı, Restoran mutfağı gibi sektörlere hizmet vermektedir. Kısacası içerisinde mutfak bulunan bütün sektörler ihtiyaçlarını karşılamak için endüstriyel mutfak malzemelerinden yararlanmaktadırlar.

Endüstriyel Mutfak Ekipmanları Belirlenirken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Öncelikle endüstriyel mutfaklarda kullanılacak malzemeler üretilecek yemeklerin çeşitlerine göre belirlenmektedir. Bu kriterin hemen yanına yapılacak servisin nasıl olması gerektiği de eklenebilir. İstanbul endüstriyel mutfak alanında çalışan firmaların da dikkat ettiği ilk etken budur. Mesela atıştırmalık ve benzeri ürünler üreten bir catering firmasının farklı boyutlarda tencerelere ihtiyacı yokken ev yemekleri tarzında çalışan bir catering firmasının farklı boyutlarda pek çok tencereye ihtiyacı vardır. Bunun yanında menünüzde patates kızartması ya da kızartma yapmanızı gerektirecek herhangi bir ürün yoksa mutfağınıza fritöz almazsınız. Daha önce de belirttiğimiz gibi İstanbul endüstriyel mutfakalanında çalışan işletmelere başvurduğunuz zaman öncelikle ne tür yiyecekler ile çalıştığınızla ve nasıl bir servis yaptığınızla ilgileneceklerdir.

Endüstriyel mutfak tezgâhı belirlenirken kaç kişiye yemek yapacağınız da oldukça önemlidir. Çünkü bu sayı kullanacağınız ekipmanın kapasitesini de sayısını da belirleyecektir. Birçok kişi için yemek yapan büyük firmaların neredeyse hepsinde tezgâhın üzerinde hem ocaklar hem de üzerindeki tencereler çokça yer kaplamaktadır. Seçilen tencerelerin büyüklüğü de sayısı da yemek hazırladığınız insanların çokluğuna göre belirlenmektedir. Mesela kullanacağınız sebzeleri yemek içinde nasıl kullandığınız da ekipmanlarınızı etkilemektedir. Bu kullanıma göre sebze doğrama makinesi veya salata ve pizza gibi daha küçük doğranması gereken sebzeler için sebze parçalayıcılara ihtiyacınız olabilir. Endüstriyel mutfak için ekipman seçerken bu kriterlere dikkat etmelisiniz.

Endüstriyel Mutfak Bize Nasıl Bir Fayda Sağlar?

Endüstriyel mutfağın büyük işletmelerin tercih ettiği teknolojik mutfaklar olduğunu biliyoruz. Yani bu demek oluyor ki endüstriyel mutfaklar bir mutfağın bütün ihtiyaçlarını karşılayabilecek kapasiteye sahiptir. İstanbul endüstriyel mutfak belki de bu nedenle çokça tercih edilmektedir. Çünkü oldukça kalabalık işletmelerde ne kadar az sorun yaşanırsa o kadar iyidir. Bu kullanışlı mutfaklar hem işletme sahibinin hem de müşterilerin memnun olmasını sağlamakla birlikte her iki tarafın da ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik olarak hazırlanmıştır. Alanında uzman ve kaliteyi ön planda tutan bütün işletmeler gelişmiş ürünleri kullanarak hem çalışanlarına göstermiş oldukları değeri kanıtlamış olurlar hem d unvanlarını hak ettiklerini gösterirler. Endüstriyel mutfaklar sayesinde çok daha az insan gücü ile çok daha fazla iş yapıldığı görülmektedir.

Pek çok işletme en çok da kolaylık sağlayabilme açısından daha az insan gücü kullanarak çok daha fazla iş yapabilmeyi daha doğru bulmaktadır. Ayrıca bu ürünler sayesinde ürünler çok daha hızlı çıkmakta ve müşterilerin bekleme süresi de kısaltılmış olmaktadır. Verdiği siparişi uzun süreler beklemeyen bir müşteri, geldiği bu işletmeden tabii ki iyi bir şekilde bahsedecektir. Özellikle İstanbul endüstriyel mutfak kullanımı bunun için de oldukça önemlidir. Çünkü sayısız rakibin bulunduğu bir şehirde hafızalara kazının bir işletme olmak kazancınızı arttıracaktır. Ayrıca kullanacağınız endüstriyel mutfak dolabı sayesinde ürün tazeliğiniz de daimî olacaktır ve dolayısıyla müşteriye kaliteli ürünler sunmuş olacaksınız.

Endüstriyel Mutfak Ekipmanları

Mutfak şeflerin sanat hünerlerini gösterebilecekleri bir alandır ve bu hünerleri gösterebilmek için en büyük yardımcıları da mutfak ekipmanlarıdır. Bu nedenle malzeme konusunda yenilikçi olmakta her zaman fayda vardır. En son teknoloji ürünleri takip etmek ve mutfakta bulundurmak çıkacak ürünün kalitesini arttırmaktadır. İstanbul endüstriyel mutfakkullanımı kaliteli işletmelere sahip olabilmek adına önemlidir. Bahsedilen bu ekipmanları farklı sınıflara ayırmak da mümkündür. Bu sınıflandırmaya hazırlık aşamasında kullanılan ekipmanlar ile başlayabiliriz. Öncelikle kullandığımız ürünlerin hijyenik olması bir işletme için oldukça önemli olduğundan bu hazırlık aşamasında ürünler yıkanır. Endüstriyel mutfak bataryası da burada devreye girmekte ve kullanılan bataryanın en son teknoloji olmasını gerektirmektedir. Bunun yanı sıra kullanım süresi uzun olan bir batarya işinizi görecektir.

Ayrıca yapacağınız yemek bir hamur işiyse. İhtiyacınız olan temel ekipmanlardan bir tanesi şüphesiz hamur yoğurma makinesidir. Hamur karıştırma mikseri ve hamur açma makineleri mutfağınızdan eksik olmaması gereken ekipmanlardandır. Hazırlık aşamasının diğer malzemeleri arasında doğrama araç gereçleri de yer almaktadır. Pişirme aşamasında kullanacağınız akıllı fırınlar işletmeler tarafından en çok tercih edilenlerdendir. Yemek pişirebilmek için ocak, fırın, fritöz gibi pişirme malzemeleri sizin için tabii ki büyük önem arz etmektedir ve bu ihtiyaçlarınızı İstanbul endüstriyel mutfak gereçleri alanında hizmet veren işletmeler sayesinde giderebilirsiniz. Bunun yanı sıra servis aşaması müşteri memnuniyeti açısından oldukça önemli olduğu için bu aşamada kullanacağınız tabak, çatal, bıçak gibi malzemeleri kaliteli ve uzun ömürlü seçmenizde yarar var. Size gerekli olan endüstriyel mutfak gereçlerinin tespiti için bu alanda uzman kişiler ile çalışmanızda yarar var.

 

 

Nox Professional Industrial Kitchen © 2021