NOX BLOGEv Dizaynı | Nox Professional | Endüstriyel Mutfak

Mayıs 31, 2021by admin

 

Ev dizaynı kendine has konfor alanları ve zevkinize uygun tasarımlar ile istediğiniz eve kişilik katmanın bir yöntemidir.

Ev dizaynı ile evinize yeni bir kişilik katabilir ve sadece size özel bir yaşam alanı oluşturabilirsiniz. Evinizde olmasını istediğiniz ve istemediğiniz şeyleri belirleyerek işe başlamanız gerekmektedir. Ev dizaynı yapma tüm evi bir bütün halinde alarak uyum içinde tamamen istediğiniz forma dönüştürme işlemidir.

Bu işlemi uygulamak tabi ki kolay olmayacaktır. Size her konuda yardımcı olabilecek bir iç mimar ile anlaşmanız işlerinizi oldukça kolaylaştıracaktır. Yapılacak olan her işlem için koşturmanıza gerek olmadan, iç mimarınızın size sunduğu seçenekler arasından tercihlerinizi belirleyebilirsiniz.

Tasarımınızın sadece size ait olmasını istiyorsanız, o zamanda bu işi kolaylıkla yapmanızı sağlayabilecek birçok 3D internet programları yardımcınız olacaktır. Aşağıda bir 3D programı ile evinizi nasıl dizayn edebilirsiniz, size görseller ile beraber nasıl bir fikir sunar birlikte inceleyelim.

Ev Tasarım Fikirleri

Ev dizaynı programı ile ev tasarımı fikirlerinizi planlamak ve görselleştirmek artık çok kolaylaştı. Kat planınızı oluşturun, döşeyin ve süsleyin, ardından hepsini çevrimiçi olarak 3D olarak görselleştirin, hepsi bu kadar. Bunu nasıl mı yapacaksınız:

 • Ev tasarım fikirleri programını indirin,
 • Ev tasarımınızı kaslarınızı kıpırdatmadan planlayın
 • Farklı tasarım fikirlerini test edin ve deneyin
 • Temel işlevler ücretsizdir
 • Daha güçlü özellikler için yükseltme yapabilirisiniz

Evet, herşey bu kadar basit. 3D programlar ile birçok ev dizaynı örnekleri ve tasarım fikirlerine ulaşabilirsiniz. Daha gelişmiş ve farklı fikir ve çözümler için program yükseltmesi yaparak ücretli programlara geçebilirsiniz.

Ev Dizaynı Programları

Ev dizaynı programları; evimizi yeniden şekillendirmekten zevk almamızı sağlayan ve tasarımımıza güven veren harika ve kullanımı kolay bir araçtır.

Bir odayı düzenlemenize, ona yeni bir görünüm kazandırmanıza ve hatta bir ev tadilatı planlamanıza yardımcı olacak bazı ev tasarımı fikirleri mi arıyorsunuz? Ev dizaynı uygularından birini kullanarak favori ev tasarımı fikirlerinden bazılarını bulabilirsiniz. Garip oda düzenleriyle nasıl çalışacağınızı, yaygın döşeme sorunlarını nasıl çözeceğinizi ve oda tasarımlarınızı nasıl güncelleyeceğinizi size göstereceğiz.

Pencere ile Yaratıcı Olun

Düz ekran televizyonlar evlerimize harika bir ektir, ancak odanızda duvar alanı yoksa, onlar bir meydan okumadır. Çözümlerden biri, pencere düzeninizle yaratıcı olmaktır. Belki pencereniz biraz yukarı çıkacak ama sonuçtan memnun kalacaksınız.

Ev tasarımında, herhangi bir doğal ışıktan veya odanın tasarımından ödün vermeden TV için mükemmel ayarı oluşturmak için orta pencerenin alt kısmı kaldırabilir ve televizyonunuz için bir alan oluşturabilirsiniz.

Oda Bölücü Ekle

Ev dizaynı için bir oda bölücü ekleyebilirsiniz. Açık bir yaşam alanının faydaları olabilir bu en başta harika bir ışık ve ferahlık hissidir. Bununla birlikte, açık bir yaşam alanının bile iyi çalışması için küçük bir organizasyona ihtiyacı vardır. Açık bir raf ünitesi ile basit, hafif bir oda bölücü oluşturulabilir.

Yaşam alanınızı küçültmeden, ister yüksek ister alçak birimler kullanabilirsiniz, bu odanızda farklı bir tanım oluşturacaktır. Aynı zamanda harika bir depolama sağlayacaktır. Açıklık hissini korumak için daha büyük saklama öğelerini raf ünitesinin altına ve hafif nesneleri üstlerine yerleştirebilirsiniz.

Bir Ada Tanıtın

Ev dizaynı için mutfağınıza bir ada ekleyebilirsiniz Bir mutfak adası, mutfağınızı kapatmadan mutfağınız ve yemek alanlarınız arasında bir miktar ayrım yaratmanın mükemmel bir yoludur. Bu ev tasarımı fikri, hem yemekli mutfaklar hem de yaşam alanına açık mutfaklar için harika çalışmaktadır.

Mutfağınızı genişletecek ve ayrıca ekstra depolama ve tezgah alanı kazanacaksınız. Odanın yanındaki tezgahı uzatabilir ve evinize davetkar ve eğlenceli bir ek yapmak

Renkler ile Aksesuarlandırın

Ev dizaynı için en önemli unsurlarda birisi renklerdir. Renkli vurgularla bir odayı canlı hale getirebilirsiniz. Bir dizi eğlenceli kırmızı sarkıt lamba, bu rahat yemekli mutfağın renk şemasına ilham verebilir. Bir ev tasarımında renkle aksesuar oluşturduğunuzda, önemli olan orantıdır.

Ana renk temasını oluşturmak için bir renk seçmelisiniz. Ardından daha küçük dozlarda desen ve vurgu renkleri ekleyebilirsiniz.

Kullanılmayan Alanlardan Yararlanın

Kullanılmayan bir alanınız var mı? Saçaklı veya eğimli tavanlı bir oda, depolama eklemek için mükemmel bir yer olabilir. Örnek tasarımda, mekanı açık raflar ve alçak kitaplıklarla donatarak bir gömme dolap oluşturulabilir. Eşleşen kutuları ve sepetleri kullanarak gevşek eşyaları düzenleyebilir, ortasına oturmak için bir tezgah ve bir şeyler koymak için küçük detaylar eklenebilir.

Koyu Bir Duvar Rengi Deneyin

Ev dizaynı tasarımında cesur bir oda güncellemesi için koyu bir duvar rengi deneyebilirsiniz. Karanlık duvarlar, bir odada samimi ve davetkar bir his yaratır. Oturma odaları, kütüphaneler, yemek odaları ve yatak odaları için mükemmeldirler.

Duvarlarda koyu bir renk kullandığınızda zemin kaplamasını daha açık tutmalısınız. Bu girişteki koyu mavi duvar rengi, desenli karo zemini vurgulayarak onu odanın odak noktası haline getiriyor. Güzel bir zemini veya halıyı göstermek için bu tekniği kullanmalısınız. Işığı yansıtmak ve alanı genişletmek için bir ayna ve diğer yansıtıcı vurgular ekleyebilirisiniz.

Duvar Kağıdı ile Vurgu

Ev dizaynı için duvar kağıdı, bir odaya ilgi katmanın harika bir yoludur. Ancak bunu nasıl yaptığınıza dikkat etmelisiniz çünkü çok fazla desen veya renk dikkat dağıtıcı olabilir. Cesur desenler için, odanıza bunaltmadan enerji vermek için onu tek bir duvara eklemeyi düşünebilirsiniz.

3D Ev Tasarım Programları

3D ev dizaynı programları ile istediğiniz şekilde ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda evinizi tasarlayabilirsiniz. Kendi ev dizaynı fikirleri ve tasarımlarınızı planlamak ve görselleştirmek için bu kullanımı kolay çevrimiçi ev tasarım yazılımını kullanabilirsiniz. Bu yazılımlar ile ne mi yapabilirisiniz?

 • Daha fazla ev tasarımı fikirleri
 • Banyo fikirleri
 • Ev dizaynı mutfak fikirleri
 • Oturma odası fikirleri
 • Yatak odası fikirleri
 • Ev dizaynı salon fikirleri
 • Ev ofis fikirleri oluşturmak tamamen sizin elinizde, hem de yerinizden bile kalkmadan.

Nox Professional Industrial Kitchen © 2021