UncategorizedEndüstriyel Soğutma Doğru Bilinen Yanlışlar | Nox Professional | Endüstriyel Mutfak

Temmuz 22, 2022by admin0

Endüstriyel soğutma ekipmanları kullanmak özellikle işletmeler için çok önemlidir. Mitler, gerçeklerle sorunsuz bir şekilde birleşme ve her yıl halkın zihninde kendilerini yayma yeteneğine sahiptir.

Ancak, kullanıcıları bu efsanelerden haberdar etmek ve onları çürütmek önemlidir. Bugün, buzdolaplarıyla ilgili birkaç söylentiyi çürüterek ticari soğutma  için de aynısını yapacağız. Ekipmanınızı çevreleyen çeşitli yanlış bilgileri öğrendikten sonra, durumu kendiniz sıralamak veya profesyonel yardım çağırmak için en iyi kararı verebilirsiniz. Çabalarımıza bir sonraki paragrafta başlayalım.

Yukarıda bahsedilen, birkaç yıldır yayılan ve tamamen yanlış olan bir başka popüler söylentidir. Buzdolabında sakladığınız ürünler, özellikle süt ürünleri, et ve organik ürünler, sadece üç ile dört gün boyunca korunmuş ve tüketime uygun kalacaktır. Bu süre sona erdiğinde, bu ürünler kesin bir sıcaklıkta saklandıktan sonra bile taze kalmayacaktır. Yüzeyde çıplak gözle görülemeyen bakteri oluşumu başlayacak ve ürün artık yenilebilir olmayacak. Bu nedenle yiyeceklerinizi buzdolabında uzun süre saklamanız önerilmez.

Buzdolabının İçindeki Yiyecekler Cihaz Kapalıyken Bile Tüketilebilir

Yukarıda bahsedilen efsane, çürütülmesi gereken oldukça yaygındır. Bu nokta tamamen yanlıştır, çünkü buzdolabınız dört saatten fazla kapalı kalırsa, Buzdolabınızın içindeki yiyecekler güvenli olmayacaktır. Serin hava bobinlerden ve diğer küçük açıklıklardan buharlaştıkça yemeğiniz bayatlayacaktır. Bununla birlikte, bir kapatma durumunda yiyecekler birkaç saat yenilebilir kalmalıdır. Elektrik kesintisi söz konusu ise elektrik mühendisleri ile iletişime geçmelisiniz.

Kötü Kokuyu Karbonatla Geçirebilirsiniz

Temizledikten sonra bile buzdolabınızın kötü kokması kadar rahatsız edici bir şey yoktur. Evde sahip olduğunuz basit malzemeleri kullanarak kötü buzdolabı kokularını gidermenin yollarını öğrenin. Cihazınızdaki kötü kokuyu biraz gidermeye yardımcı olsa da, koku dayanılmaz ise etkili bir şekilde çalışmayacaktır. Bunun yerine aktif kömür kullanarak kokudan kurtulabilirsiniz. Limon ya da karbonat gibi malzemeler bu kokuyu maalesef geçirmez.

Cihaz 24 Saatte Değil, Günde Sadece Belirli Bir Zamanda Çalışır

Bu da ço yanlış bir anlayıştır. Birçoğu, ticari soğutma  cihazlarının tüm gün boyunca değil, belirli boşluklarda başlayıp durduğundan sadece birkaç saat sonra çalıştığını varsayıyor  . Ancak, gerçek bu noktadan çok daha uzaktır. Gerçekte, Cihazınız gün boyu çalışır, bu da kompresörün her zaman optimum durumda olduğu anlamına gelir. Buzdolabı, içindeki soğuk havanın zahmetsizce akmasını sağlayan dahili programlama sayesinde çalışır ve durur. Paslanmaz Çelik tezgahlar , bir restoranda en çok kullanılan cihazlardan biridir ve yemek hazırlamada önemli bir rol oynar.

Bakım Sadece Cihazın Temizlenmesi Anlamına Gelir

Bu noktada bahsedilenden daha büyük bir yalan yoktur. Bakım sadece ekipmanı temizlemek değildir. Danıştığınız ve işe aldığınız herhangi bir teknisyen, ekipmanın dahili bileşenlerini temizlemekle sınırlı olmayan bakım sırasında göz önünde bulundurulması gereken birçok faktör olduğunu size söyleyecektir. Bakım, tüm buzdolabı parçalarının kontrol edilmesini ve değiştirilmesini veya PCB lehimlenerek Cihazın çalıştırılabilir hale getirilmesini içerir.

Soğuk Ortam Mantarın İçeride Büyümesine İzin Vermez

Mantarın dondurucunun soğuk ortamında büyüyemediğine dair birçok kişi tarafından takip edilen açıklama tam bir uydurmadır. Bireyler donma sıcaklığından dolayı çapraz bulaşmaya karşı güvende olduklarını düşünebilirken, gıda bileşenlerini ve Buzdolabını kirleticilerden korumak istiyorlarsa mantıklı hareket etmelidirler. Birkaç araştırma, belirli bakteri ve kirleticilerin düşük sıcaklıklarda iyi gelişebileceğini ve gelişebileceğini göstermektedir. İçeride gelişen geniş çeşitlerle çeşitli bakteriler içerideki soğuğa dayanabilir. Ayrıca bu kirleticiler gıda maddelerini olumsuz yönde etkileyecek kadar maharetlidir. Bu nedenle, Buzdolabınızın temizliğini sık sık yapmak çok önemlidir. Meyve ve sebzeleriniz için ayrı, çiğ et gibi sebze olmayan ürünler için ayrı bir bölüm oluşturabilirsiniz. deniz ürünleri ve yumurta. Kazara dökülenleri hemen temizlemeli, buzdolabınızın duvarlarını ve raflarını sıcak su ve sabun kullanarak temizlemelisiniz.

Mutfak Şefi Buzdolabının Kesin Bir Sıcaklıkta Çalışıp Çalışmadığını Anlayabilir

Bir kişinin sıcaklığı ne kadar hassas olursa olsun, hiç kimse cihazınızın içindeki soğutma sıcaklığını tam olarak söylemek için bir termometre kadar nitelikli olamaz. Uzmanlara göre 40 derece Fahrenhayt, Cihazınızın içindeki ideal sıcaklıktır ve asla bundan daha yüksek olmamalıdır. Sıcaklığı değiştirmek için kullanılan her Buzdolabında verilen arama işlevini kullanabilirsiniz. Bu nedenle, bir termometre kullanmalı ve kendi termometrenizin, malzemeleri yeterince muhafaza edecek kadar düşük olduğundan emin olmalısınız.

Yiyecekleri Buzdolabında Tutmadan Önce Oda Sıcaklığına Getirin

Bu, burada bahsedilen diğer mitlerin aksine, en azından kısmen doğrudur.  Buzdolabının sıcaklığında bir artışa yol açabileceğinden, ticari soğutma cihazınıza buharda pişirilen sıcak yiyecekleri koymamalısınız. Söz konusu sıcaklık 40 dereceden fazla ise bakteri üremesini artırabilir. Bununla birlikte, yukarıda belirtilen gerçek, yiyecekleri oda sıcaklığına indirmeniz gerektiği anlamına gelmez, çünkü önemli bir süre dışarıda kalacakları ve bakteri üremesine neden olacakları anlamına gelir. Bunun yerine, sığ kaplar, soğutulmuş su veya buz banyosu kullanarak soğutmadan önce sıcak öğeleri hızla soğutmanız gerekir.

Tereyağını Soğutmak Gerekmez ve Mutfak Tezgahına Koyabilirsiniz

Kısmen doğru bir söylenti daha. Evet, tereyağını Buzdolabının dışında tutabilirsiniz, ancak yalnızca tuzlu versiyonu ve bu da sınırlı bir süre için. Tuzlu tereyağı pastörize sütten yapıldığı, daha düşük su bileşimine sahip olduğu ve esas olarak yağ ve biraz ilave tuzdan oluştuğu için hızlı çürümez. Tereyağı üreten ticari kuruluşlar size ne söylerse söylesin, tuzlu tereyağı çürümeye başlamadan önce soğutma Cihazı dışında oda sıcaklığında en fazla bir hafta tutabilirsiniz. Emrinizde bir tereyağı koruyucunuz veya güveciniz varsa, içerideki hava geçirmez su sızdırmazlığı, tereyağının tazeliğini ve lezzetini yaklaşık iki hafta boyunca bozulmadan tutmak için yeterlidir.

Endüstriyel soğutma ve ekipmanları hakkında daha fazla bilgi almak için şimdi bize ulaşın.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Nox Professional Industrial Kitchen © 2021