UncategorizedEndüstriyel Mutfaklar Nerde Kullanılır? | Nox Professional | Endüstriyel Mutfak

Ekim 19, 2022by admin0

Endüstriyel mutfaklar nerde kullanılır sorusu, bu mutfak tasarım çeşidini yeni öğrenmiş pek çok kişinin aklında olabilecek bir soru çeşididir.

Bilindiği üzere endüstriyel mutfak tasarımları genel olarak profesyonel biçimde çalışan firmaların içerisinde kullanılmaktadır. Özellikle yeme içme üzerine hizmet veren firmalarda kesin kullanılması gereken bir mutfak tasarımı çeşididir.

Endüstriyel mutfaklar nerde kullanılır sorusunu yanıtlamadan önce ne olduğunu bilmek gerekmektedir.

Endüstriyel Mutfak Nedir?

Akıllarda yer alan endüstriyel mutfaklar nerde kullanılır sorusunu yanıtlamadan önce ne olduğunu tam anlamak önemlidir.

Endüstriyel mutfak, paslanmaz çelikten üretilen, kullanım alanına uygun mutfak ihtiyaçlarını ve projelerini düzenlemek biçiminde özetlenebilmektedir. Mutfaktaki işleri hızlandırmaya yarar sağlayan bir tasarımdır. Mutfakta çıkabilecek her ihtiyacı karşılamak için gerekli donanıma sahip biçimde geliştirilmektedir. Özellikle büyük ve kalabalık firmalar için son derece önem taşıyan bir tasarım şekli olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu tasarımların pek çok faydası da bulunmaktadır. Faydalar kullanım alanını genişletmektedir. Endüstriyel mutfaklar nerde kullanılır sorusunu yanıtlarken faydalarından da söz etmek önemlidir.

Endüstriyel Mutfağın Faydaları

Endüstriyel mutfağın bilinen birçok faydası söz konusudur. Mutfakta oluşması öngörülen herhangi bir sorunu gidermeye yarayacak özellikleri sayesinde oldukça gözdedir. Yapılan endüstriyel mutfak tasarımı sayesinde mutfakların kullanımı daha kolaydır. Ayrıca mutfakta bulunan ürünler daha dayanıklı olduğundan dolayı hem ticari amaçlı çalışan firmanın hem de müşterinin istekleri hızlıca giderilmektedir.

Endüstriyel mutfağın faydaları sayesinde mutfakta çalışan insan gücü ihtiyacı minimum seviyelere iner. Böylece mutfakta yapılan işler ve yemekler daha hızlı ve kusursuz biçimde halledilir. Endüstriyel buzdolapları ürünlerin tazeliğini çok uzun süre koruyarak uzun vadede ürünlerin değerlendirilmesine yaramaktadır. Söz ettiğimiz endüstriyel mutfaklar, bunlara benzeyen oldukça fazla konuda firma sahiplerine ve çalışanlara kolaylık sağlamaktadır.

Endüstriyel Mutfak Ürünleri

Bilindiği gibi bu mutfak tasarımına profesyonel mutfak tasarımı demek yanlış olmayacaktır. Firmanın ilgi alanına, menüsüne ve büyüklüğüne göre çeşitlendirilebilen endüstriyel mutfak ürünleri bulunmaktadır. Bu ürünler, tüm mutfağa uygun olacak biçimde seçilmeli ve bu seçimlere göre satın alınmalıdır. Endüstriyel mutfak ürünleri için çok çeşitli alanlarından söz etmek yanlış olmaz.

Mutfak malzemeleri; hazırlık, pişirmek ve servis aşamaları olarak çeşitli gruplara ayrılmıştır. Hazırlık aşamasında kullanılan endüstriyel mutfak ürünleri, mutfağa ilk girildiği zaman ürünlerin hazırlığı aşamasında kullanacak olanlardır. Mesela; ev yemekleri biçiminde hizmet veren bir yemek firmasının mutfağında hazırlık aşamasında endüstriyel mutfak tezgahı, doğrama, parçalama gibi işlevleri olan ürünler yer almaktadır.

Endüstriyel mutfak tezgahı ve endüstriyel mutfak bataryası endüstriyel mutfak tercih eden her şirkette olması gereken iki temel üründür. Et yemekleri ile öne çıkan firmalarda kemik kesme makinesi, kıyma makineleri, et parçalayan veyahut et dövme makineleri biçiminde örneklendirilmektedir.

Pişirme aşamasında kullanılan ürünlerdeyse; ocak, kızartma makinesi, kaynatma kazanı, donanımlı ızgara düzeneği, endüstriyel fırın gibi ürünler örnek olarak verilebilmektedir. Yemek hizmeti veren firmalar kendi misyonlarına bakarak hizmet verdikleri alanlara göre, müşteriye sundukları ürünlere uygun malzemeler tercih etmelidir.

Şirketlerin en çok tercih ettiği endüstriyel mutfak ürünleri ise; tam donanımlı endüstriyel fırınlar, endüstriyel bulaşık makineleri, büyük endüstriyel buzdolapları, döner ocakları, soğutucu dolaplar, sıcak teşhir dolabı, küp buz makineleri, bardak yıkama makinesi, patates, soğan soyma makineleri, tatlı sıkma ve dövme makineleri, endüstriyel mutfak bataryası biçiminde sıra ile gitmektedir. Sık tercih edilmelerinde pek çok alana da hitap etmeleri etkili bir rol oynamaktadır. Bu noktada işin içerisine endüstriyel mutfaklar nerde kullanılır sorusu ve cevabı dahil olmaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Nox Professional Industrial Kitchen © 2021