UncategorizedEndüstriyel Mutfak Seçiminde Kaçınılması Gereken Hatalar | Nox Professional | Endüstriyel Mutfak

Ağustos 10, 2022by admin0

Endüstriyel mutfak fikri kulağa hoş gelse de bunu yaptırmaya başlamadan önce kaçınılması gereken hataları da bilmeniz önemlidir.

Bir restoran açmayı düşünürken bir şey hakkında net olmalısınız. Bunlar mutfak planlaması ve yerleşimidir. Bunun nedeni, mutfağın restoran işletmenizin genel verimliliğine ve başarısına karar vermede kilit bir rol oynayacak olmasıdır. Restoran mutfağının düzeni, temizliği, personel verimliliğini ve güvenliğini ve belirlenmiş kod ve standartları karşılamayı etkileyebilir. Nox  gibi deneyimli bir endüstriyel mutfak yerleşim planlayıcısının size yol göstermesi için her zaman güvenebilirsiniz. Ancak endüstriyel mutfak tasarımı ile ilgili temellerini de bilmelisiniz. Bu yazıda, size ticari bir mutfak tasarlarken kaçınmanız gereken beş yaygın hatayı sunuyoruz. Daha fazlasını öğrenmek için şimdi okumaya devam edin.

  • Pek çok restoran sahibi iş akışı ve işçi güvenliği yerine mutfak estetiğine öncelik verme hatasına düşüyor. Mutfak düzeniniz, içinde çalışmayı düşündüğünüz personel sayısını tam olarak karşılamıyorsa, üretim kapasitesinin düşük olmasını beklemelisiniz. Ayrıca, çalışanlarınızı çok sıcak cihazlara çok yakın durmalarına neden olacağı için riske sokar.
  • ve ziyaretçilerinizin konforunu olumsuz etkileyebilir. Duman, yağ ve ısı birikmesi, personelinizin sağlığını ciddi şekilde etkileyebilir. Kötü havalandırma sisteminin bir başka sonucu da yemek alanına duman girmesidir.
  • Restoran mutfağınızı inşa etmek için doğru malzemeleri kullanmamak oldukça ciddi bir hatadır. Her yıl binlerce insan düşme sonucu hastanelik oluyor. Kaymaz yer karoları kullanmazsanız, bunlar mutfağınızda olabilir. Mutfakta kullanılan malzemeler kolay temizlenebilir, ısıya dayanıklı ve güvenli olmalıdır.
  • Birçok tasarımcı pişirme ve servis alanlarına çok fazla odaklanabiliyor. Bu nedenle yıkama istasyonunu ihmal edilebilir. Sonuç, onları koyacak yeri olmayan bir ton kirli bulaşık anlamına geliyor. Aynı zamanda temiz bulaşıkların bile kuru tutacak bir yeri kalmayabiliyor. Restoran mutfak düzeninizi tasarlarken misafirlere servis yapmak için kullanacağınız tabak, bardak, çatal bıçak ve tepsi miktarını göz önünde bulundurmalısınız.
  • Restoranınızda her gün çöp birikeceğinden emin olabilirsiniz. Günlük ne kadar çöp çıkacağını ve bunları nereye koyacağınızı düşünmemek bir hatadır. Çöp için bir alan yaratırken bile mutfağınızdan uzaklığı göz önünde bulundurmalısınız. Bunu yapmamak, yanlış yerde çöplerin birikmesine neden olur.

Endüstriyel Mutfak Tasarımında Neden Bir Profesyonelle Çalışmalısınız?

Profesyonellik, işte kendinizi ne kadar iyi taşıdığınızın, iş arkadaşlarınıza nasıl davrandığınızın ve stresli durumlarla nasıl başa çıktığınızın bir ölçüsüdür. Endüstriyel mutfak tasarımı söz konusu olduğunda da sadece bir profesyonelle çalışmak çok önemlidir. İletişim kurabilmek her meslek dalında olduğu gibi endüstriyel mutfak tasarımlarında da çok önemlidir. İyi iletişim, dinleme ve eleştirel düşünme becerilerine sahip olmak, profesyonel bir şekilde hareket etmenin önemli parçalarıdır. Sizin fikirlerinizi dinleyerek hayalinizdeki mutfağı yaratırız.

Uzun yıllara dayanan deneyimimizde, bu hataların bir işletmeye nelere mal olabileceği konusunda çok şey öğrendik. Nox Profesyonel, restoranınızı çalışır duruma getirmek için ihtiyaç duyacağınız tüm uzmanlığa sahiptir. Hayalinizdeki restoranı gerçeğe dönüştürmek için kavramsallaştırmadan açılış gününe kadar sizinle birlikte çalışırız. Tadilat yapıyorsanız, alanınızı en iyi şekilde kullanmak için size taze, yeni ve çok verimli bir ticari mutfak tasarımı ve planlaması  sağlayabiliriz.

Endüstriyel mutfak ve daha fazlası hakkında detaylı bilgi almak için şimdi bize ulaşın.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Nox Professional Industrial Kitchen © 2021