UncategorizedEndüstriyel Mutfak Firmaları İstanbul | Nox Professional | Endüstriyel Mutfak

Şubat 23, 2022by admin0

Endüstriyel mutfak firmaları İstanbul ilimizde çok sayıda bulunmaktadır. Lakin bu durum bireylerde kafa karışıklığına yol açmaktadır. Bundan dolayı bireyler karar vermekte zorlanmaktadır. Çünkü firma sayısı arttıkça, modellerde çeşitlenmektedir. Bu yüzden kaliteli bir firma bulmak mantıklı olmaktadır. Paslanmaz çelikten imal edilen endüstriyel mutfak, her kullanıma uygun olarak şekillendirilmektedir. Tüm sektörlere hizmet verebilen endüstriyel mutfak sanayi sektörü, mutfakların gereksinimlerini karşılamaktadır. Uzun süre kullanıma sahip olan kaliteli paslanmaz ürünleri ile firmalar, müşterilerinin beklentilerini karşılamaktadır. Paslanmaz çelikten üretilen endüstriyel mutfak ekipmanları üreten birçok firma bulunmaktadır. Buna ek olarak teknolojinin gelişmesi ile beraber endüstriyel mutfak malzemeleri gelişim sağlamaktadır. Çünkü hayatımız teknoloji ile beraber her alanda değiştiği gibi, endüstriyel mutfak alanına da katkılar sağlamaktadır.

Endüstriyel mutfak firmaları İstanbul konusu birçok insan tarafından araştırılmaktadır. Ama bireyler endüstriyel mutfak firması seçerken bir hayli zorluk çekmektedir. Çünkü endüstriyel mutfak seçiminde ekipmanlara çok dikkat etmek gerekmektedir. Uzun ömürlü ekipman seçimi önem taşımaktadır. Kendi sanayisinin hizmet sektöründe epey geniş yelpazeli olan endüstriyel mutfak, seneler içinde çeşitli gelişim sağlamaktadır. Lokanta mutfağı, askeri tesis mutfağı, fırın mutfağı, cafe mutfağı endüstriyel mutfak türlerine örnek gösterilmektedir. Endüstriyel mutfak markaları bir hayli araştırılan konular arasında yer almaktadır. İstanbul’da bu konuda hizmet veren birçok firma bulunmaktadır.

Endüstriyel Mutfak Operasyon Süreçleri

Endüstriyel mutfak firmaları İstanbul şehrin kalabalık oluşundan dolayı bir hayli ilgi görmektedir. Kalabalık bir nüfusa sahip olan İstanbul’da endüstriyel mutfak hizmeti rağbet görmektedir. Çünkü insanlar endüstriyel mutfağa birçok sebepten ötürü ihtiyaç duymaktadır. Endüstriyel mutfak tasarımı operasyon ve süreçler arasında yer almaktadır. Endüstriyel operasyon süreçleri şu şekilde olmaktadır:

  • Depolar: Kiler odaları, günlük depolar ve soğuk ve depoları bu grupta yer almaktadır.
  • Ana mutfak: Hazırlık bölümü, pişirme ve bulaşık yıkama bölümü bu grupta yer almaktadır.
  • Servis mutfağı: Servis hazırlık üniteleri, soğuk ve sıcak servis üniteleri, nötr servis üniteleri ve hareketli servis üniteleri bu grupta yer almaktadır.

Endüstriyel Mutfak Faydaları Nelerdir?

Endüstriyel mutfak firmaları İstanbul kafe, otel, fabrika, catring, kantin gibi işletmeler için hizmet sağlamaktadır. Büyük işletmelerde kullanılan teknolojik mutfaklar, endüstriyel mutfak olarak nitelendirilmektedir. Bununla beraber bu tip mutfaklarda bir mutfakta bulunabilen tüm gereksinimleri karşılamak adına tüm donanımlar bulunmaktadır. İşletmeci ve müşterinin gereksinimlerini karşılamak adına endüstriyel mutfaklar imal edilmektedir. Alanında uzman ve kaliteye değer veren işletmeler, gelişmiş endüstriyel mutfak ekipmanlarından faydalanmaktadır. Çünkü kaliteli ekipman kullanmamak, endüstriyel mutfağın ömrünü kısaltmaktadır. Buna ek olarak endüstriyel mutfaklarda daha az insan gücü kullanılarak, daha fazla iş yapılmaktadır.

Endüstriyel mutfak firmaları İstanbul ilimizde büyük ilgi görmektedir. Bu firmalardan endüstriyel mutfakların sağladığı faydaları öğrenebilmek mümkün kılınmaktadır. Endüstriyel mutfağın sağladığı faydalar şu şekilde olmaktadır:

  • Daha az insan gücü kullanılmaktadır.
  • Mutfaktan daha hızlı ürün çıkarılabilmektedir.
  • Ürün tazeliği sağlanmaktadır.
  • Kaliteli ürünler sağlanmaktadır.

Endüstriyel Mutfak Ölçülerinde Nelere Dikkat Edilmektedir?

Endüstriyel mutfak firmaları İstanbul için vazgeçilmez bir yere sahip olmaktadır. Çünkü bu ilimizde çok sayıda işletme bulunmaktadır. Böylece bu firmaların büyük bir kısmı endüstriyel mutfağa ihtiyaç duymaktadır. Bu noktada endüstriyel mutfak firmaları devreye girmektedir. Lakin insanlar endüstriyel mutfak hakkında gerekli bilgiye sahip olmamaktadır. Bu noktada endüstriyel mutfak ile ilgili gerekli bilgilere sahip olmak gerekmektedir. Bunun için köklü bir araştırma gerekmektedir. Endüstriyel mutfak ölçüleri önem taşımaktadır. Çünkü kafamıza göre ölçü belirlemek doğru olmamaktadır. Her sektörde ilk olarak endüstriyel mutfak kurmak için mutfak ve servis mutfağının kurulacağı alan belirlenmektedir. Duvar ölçüleri alırken baca, tesisat, su, kiriş, elektrik, kapılar ve pencere gibi alanlara dikkat edilmektedir. Ancak çoğu insan bu önemli noktaları gözden kaçırmaktadır.

Endüstriyel mutfak firmaları İstanbul içinde bir hayli ilgi görmektedir. Çünkü insanlar kuracakları işletmeleri için endüstriyel mutfak firmalarına gereksinim duymaktadır. Bu noktada bireyler kendilerine uygun bir endüstriyel mutfak firması arayışına girmektedirler. Bununla beraber yukarıda da bahsetmiş olduğumuz gibi endüstriyel mutfak ölçülerine gerekli özeni göstermek gerekmektedir. Kapı girişlerinin dönüş ve merdiven boşlukları gibi alanların ekipmanların geçişine engel olmaması gerekmektedir. Ölçüsü alınmış olan mutfak ve servis alanına uygun biçimde 3 boyutlu proje uygulaması sağlanmaktadır. Böylelikle bu proje doğru bir endüstriyel mutfak oluşumunu sağlamaktadır. Endüstriyel mutfak firmaları çok geniş kapsamda hizmet vermektedir. Ama bazen bu mutfağı kurmak isteyen bireyler derin bir proje çalışması yapmaları gerektiğinin farkında olmamaktadır. Çünkü derin bir proje hazırlamak, uzun süre hizmet verilecek bir işletme için önem taşımaktadır.

Endüstriyel Mutfak Ekipmanları

Endüstriyel mutfak firmaları İstanbul ilinde araştırma konusu olmaktadır. Çünkü endüstriyel mutfağa olan gereksinim hiçbir zaman bitmemektedir. Özellikle işletmeler için endüstriyel mutfak olmazsa olmazlar arasında yer almaktadır. Endüstriyel mutfak ekipmanı seçimine gerekli özen gösterilmektedir. Endüstriyel mutfak ölçüleri alınması da bir hayli önem taşımaktadır. Fakat bu önem dikkate alınmazsa tüm proje boşa gitmektedir. Endüstriyel mutfak tezgah ölçüleri burada en önem verilmesi gereken konular arasındadır. Çünkü en sık kullanılan yer tezgah olmaktadır. Endüstriyel mutfak tezgahı seçimine gerekli özen gösterilmektedir. Bireyler bu noktada alışveriş yaptıkları firmanın desteğini almaktadır. Endüstriyel mutfak bataryası, ekipmanlar arasında yer almaktadır.

Soğan ve patates soyma ve doğrama makinesi başta olmak üzere birçok endüstriyel mutfak ekipmanı bulunmaktadır. Buna ek olarak sebzeleri şekilli doğrayan özel başlıklı ekipmanlar da son dönemlerde bir hayli ilgi görmektedir. Oysa insanlar bilmedikleri ekipmanları alma konusunda çekinmektedir. Fakat özellikle kafe, restoran işleten bireyler değişik ekipmanlar ile müşterilerine jest yapmayı sevmektedirler. Bunlara ek olarak parçalama, el ve endüstriyel mikser çeşitleri de ilgi görmektedir.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Nox Professional Industrial Kitchen © 2021